Notice: Undefined index: border_normal in /home/cesinpl/public_html/iletto.cesin.pl/wp-content/plugins/woocommerce-multilingual/inc/currencies/currency-switcher/class-wcml-currency-switcher-templates.php on line 455
Jak prać i pielęgnować pościel? - IL LETTO
Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Jak prać i pielęgnować pościel?

Przykładamy ogromne znaczenie do prawidłowej pielęgnacji odzieży. Czytamy metki, dobieramy odpowiednie programy prania, proszki lub płyny. To niezwykle ważne, żeby równie wielką uwagę zwrócić na dbanie o pościel. Spędzamy wiele godzin każdego dnia w łóżku, dlatego to, z czym nasza skóra się styka we śnie, powinno być czyste, wygodne i higieniczne. W zależności od materiału, z którego jest wykonana pościel: poszewki i prześcieradła, sposób prania może się różnić.

Temperatura prania

Pościele mogą być wykonane z bawełny, lnu, a także tkanin z włókien syntetycznych oraz jedwabiu. Jedwab i syntetyki powinny być prane w specjalnych programach przeznaczonych do tego typu tkanin. Bawełnę i len można prać w delikatnych detergentach, w temperaturze 40˚C, niektóre gatunki bawełny można prać w wyższej temperaturze, w zależności od zaleceń producenta. Wysoka temperatura pomaga zwalczać drobnoustroje rozwijające się pomiędzy włóknami. Każdorazowo warto sprawdzić metkę i zalecenia producentów, aby zapewnić sobie czystą i trwałą pościel.

Częstotliwość prania

Naukowcy przekonują, że zachowanie prawidłowej higieny wymaga prania pościeli mniej więcej raz na tydzień. Tu także pościel z lnu się wybija – mało które włókno ma tak doskonałe właściwości antybakteryjne i odciągające kurz i inne zabrudzenia. Z tego względu prześcieradła, poszewki na kołdrę i poduszki z lnu można prać trochę rzadziej. Włókna lniane doskonale znoszą pranie, są długowieczne. Niestety, bawełna po kilku latach może tracić na grubości i być podatna na uszkodzenia. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze nowej pościeli do sypialni.

Co z prasowaniem?

Prasowanie ma za zadanie przede wszystkim nadać pościeli estetycznego wykończenia. W przypadku satyny bawełnianej jest niemal niezbędne. Wiele osób obawia się, że pościel lniana jest bardzo trudna w pielęgnacji, i poza pytaniem: jak prać taką pościel, zastanawia się: jak ją prasować? Odpowiedź jest bardzo prosta: zmiękczony len doskonale – i modnie! – wygląda w swojej naturalnej, lekko zagniecionej formie. Zamiast spędzać czas przy maksymalnie rozgrzanym żelazku z parą, można zmniejszyć liczbę obrotów przy wirowaniu. Lekko wilgotne poszewki należy dokładnie strzepnąć i równo wywiesić – to wystarczy, aby uzyskać przyjemny dla oka efekt.

Zobacz ofertę naszych kompletów pościeli lnianych

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)