Notice: Undefined index: border_normal in /home/cesinpl/public_html/iletto.cesin.pl/wp-content/plugins/woocommerce-multilingual/inc/currencies/currency-switcher/class-wcml-currency-switcher-templates.php on line 455
Dlaczego warto wybrać lnianą pościel dla niemowlaka? - IL LETTO
Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

Dlaczego warto wybrać lnianą pościel dla niemowlaka?

Dlaczego warto wybrać lnianą pościel dla niemowlaka? 

Gdy na świecie pojawia się dziecko, chcemy zapewnić mu wszystko co najlepsze i zadbać o jego zdrowie. Jednym z najważniejszych aspektów kompletowania dla niego wyprawki będzie wybór pościeli, gdyż maluszek bardzo dużo śpi i przebywa w łóżeczku. Lniana pościel dla niemowlaka to doskonały pomysł- jej dobroczynne właściwości i łatwość pielęgnacji pozwolą na spokojny, zdrowy sen i zdrowie delikatnej skóry dziecka.

Naturalnie, zdrowo i ekologicznie

Nowo narodzone maleństwo często nie wykształciło w pełni mechanizmów termoregulacyjnych, przez co łatwo je przegrzać. Len to w pełni naturalne włókno, które wykazuje właściwości oddychające, higroskopijne, czyli łatwo pochłania wodę i zapewnia przyjemne odczucia: gdy jest ciepło lekko chłodzi skórę, gdy jest zimno- grzeje. Niemowlak śpiący pod lnianą pościelą nie będzie się tak pocił, jak pod poszewkami z innych materiałów. 

Niezwykle ważne, szczególnie przy pościeli dla niemowląt, jest to, że len jest całkowicie hipoalergiczny. Nie wywołuje alergii, a na dokładkę nie powoduje podrażnień skóry. Co ciekawe, tkanina lniana odpycha kurz i drobne zabrudzenia, dzięki czemu dziecko jest chronione także przed roztoczami. Dlatego właśnie po lniane tekstylia sięgają rodzice dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Inną szczególną właściwością tych wspaniałych włókien jest ich działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne oraz wzmacnianie funkcjonowania układu odpornościowego. 

Na co zwrócić uwagę 

W przypadku pościeli dla niemowląt warto zwrócić uwagę na dobór nie tylko poszewek na kołderkę i poduszkę, ale i na prześcieradło. Kołderka może mieć także wszyte wypełnienie, co zapobiega przesuwaniu się wkładu wewnątrz poszewki i zapewnia wygodę stosowania. Poduszka dla niemowlaka powinna być płaska. Jeśli wszystkie części pościeli: kołderka, prześcieradło i poduszka są wykonane z tkaniny lnianej, możemy mieć pewność, że dajemy naszemu dziecku wszystko co najlepsze.

Lniana pościel dla niemowlaka może być niebarwiona i świetnie wpisywać się w styl eko bądź boho we wnętrzach. Jeśli jednak chcemy zapewnić maluszkowi więcej kolorów, nic nie stoi na przeszkodzie! W takim wypadku wystarczy upewnić się, że wykorzystano wyłącznie bezpieczne barwniki. Potwierdzeniem wysokiej jakości materiału może być certyfikat, na przykład Oeko-Tex 100 w klasie I.

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)