Notice: Undefined index: border_normal in /home/cesinpl/public_html/iletto.cesin.pl/wp-content/plugins/woocommerce-multilingual/inc/currencies/currency-switcher/class-wcml-currency-switcher-templates.php on line 455
BAMBUS czy LEN, co zdrowsze dla Ciebie i Twojego dziecka? - IL LETTO
Koszyk

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN

BAMBUS czy LEN, co zdrowsze dla Ciebie i Twojego dziecka?

Zdrowe tkaniny to naturalne tkaniny

Kiedy zdecydowałyśmy się stworzyć IL LETTO, wiedziałyśmy że chcemy postawić na naturalne, zdrowe tkaniny, które wpłyną korzystnie na jakość naszego życia, a także naszych bliskich, przede wszystkim dzieci. Analizowałyśmy tkaniny naturalne, ich zalety i wady. Rozważałyśmy również tkaniny bambusowe. Zastanawiasz się dlaczego go nie wybrałyśmy, skoro jest taki modny i większość marek, które produkują produkty dla dzieci, korzysta z tej tkaniny? Otóż odpowiedź dla nas była prosta: tkanina lniana jest najzdrowsza i najbezpieczniejsza zarówno dla niemowląt, dzieci jak i dla dorosłych. Poświęć kilka minut, przedstawimy Ci kilka faktów.

Tkanina bambusowa – czy na pewno naturalna

Tkaninę bambusową można wyprodukować za pomocą dwóch metod: metody mechanicznej (tkanina bambusowa) i metody chemicznej (wiskoza bambusowa).

Metoda mechaniczna to miażdżenie zdrewniałych elementów bambusa i wykorzystanie naturalnych enzymów z ich łodyg do przetworzenia bambusa w papkę. Kolejny etap to czesanie mechaniczne do momentu powstania przędzy bambusowej. Kolejna metoda mechaniczna polega na kruszeniu drewnianych łodyg. Uzyskany z tego proszek miesza się z wodą. Ta metoda jest rzadko stosowana ze względu na to, iż cały proces jest bardzo pracochłonny i kosztowny.

Wiskoza bambusowa (CV) traci cenne właściwości

Najczęściej wytwórcy przędzy bambusowej (to głównie Chiny) korzystają z metody chemicznej. Polega ona na tym, iż bambus jest rozdrabniany i poddaje się go działaniu rozpuszczalników chemicznych. Tak powstaje celuloza. Dzięki zastosowaniu dysz przędzalniczych wytwarza się cienkie nici z włókien wiskozowych. Taka wiskoza bambusowa jest miękka i delikatna w dotyku. Niestety taki proces produkcji wiskozy bambusowej (nazywanej również CV z bambusa) jednocześnie powoduje, że produkty dla dzieci z niej wykonane NIE są już antybakteryjne, antygrzybiczne i nie chronią przed promieniowaniem UV.

Zdecydowana większość tkanin bambusowych produkowanych, a później wykorzystanych do produktów dla dzieci, takich jak: pościelkocykiotulacze itp. to właśnie wiskoza bambusowa (CV, CV bambusa).

Len – piękno w naturze

Wiedząc, że na rynku dostępna jest głównie wiskoza bambusowa, podjęłyśmy decyzję że do naszych produktów wykorzystany tkaniny lniane. Len posiada wiele zalet i w oczywisty sposób wpływa na nasze zdrowie i jakość życia. Ponadto sposób produkowania tej tkaniny nie pozbywa jej najlepszych właściwości. Pościel lniana czy kocyki dla dzieci są wyjątkowo miękkie, ponieważ tkanina przechodzi proces tamblowania. Co ważne produkty z lnu są wyjątkowo trwałe, a z każdym praniem stają się jeszcze bardziej szlachetne.


Przygotowałyśmy dla Ciebie małe porównanie lnu i wiskozy bambusowej (CV z bambusa).

Jak widać len wygrywa z wiskozą bambusową (CV z bambusa). To są powody, dla których jeszcze bardziej zakochałyśmy się w LNIE! Pościelekocyki dla niemowląt i dzieci IL LETTO są bezpiecznym i zdrowym wyborem dla Twojego dziecka. Mamy nadzieję, że dzięki tym powodom pokochasz len tak samo jak my i staniesz się jego wielką fanką!


Źródła:

Polska Izba Lnu i Konopi http://www.pilik.pl/pl/show_page/104
http://www.czasrodzica.pl/2015/01/15/tkanina-bambusowa-dla-dzieci-hit-czy-kit/
http://www.babymanager.pl/wlokno-bambusowe-hit-czy-kit/

Dodaj komentarz
Darmowa dostawa

Przy zamówieniu powyżej 499 zł

Zwrot do 30 dni

Wydłużony czas zwrotu

Ozdobne opakowanie

Idealny pomysł na prezent (dotyczy pościeli)